Posiadaczki prostych włosów zwykle marzą o zmysłowych pięknych falach na włosach. Jak zrobić fale na włosach w łatwy i szybki sposób nawet samemu, jest na to kilka sposobów. Każda kobieta niezależnie jakiej długości włosy posiada może sobie pozwolić na tego typu fryzurę. Fale na włosach będą idealne na co dzień, a także na specjalne wyjścia typu spotkanie biznesowe, czy randka.

Jak zrobić fale na włosach?

Aby Twoje loki prezentowały się idealnie warto zainwestować w dobrą lokówkę z regulacją temperatury. Jeżeli nie posiadasz lokówki to jak zrobić fale na włosach nie co inaczej? Możesz skorzystać także z prostownicy. Dzięki niej masz możliwość wykonania także efektownych fal. Odpowiednie użycie prostownicy zapewni Ci idealnie pofalowane włosy. Jak zrobić fale na włosach za pomocą prostownicy? Jest kilka sposobów, trzeba sprawdzić kilka i wybrać ten który najbardziej będzie nam odpowiadał. W internecie znajdziesz sporo filmików i tutoriali, które w łatwy sposób obrazują jak zrobić fale na włosach. Każde pasmo wystarczy włożyć między płytki prostownicy następnie lekko nawinąć na urządzenie i powoli zwalniać nacisk płytek, przesuwając urządzenie w dół. To bardzo szybki i na prawdę łatwy sposób wykonania wymarzonych fal.

Jak zrobić fale na włosach bez lokówki i prostownicy

Jeżeli nie posiadasz w domu żadnego z wymienionych urządzeń, lub po prostu nie chcesz z nich korzystać do układania fal i loków masz jeszcze kilka innych możliwości na uzyskanie wymarzonej fryzury. Kolejnym sposobem jak zrobić fale na włosach jest zastosowanie wałków lub papilotów. Te pierwsze są o tyle fajne, że masz ich mnóstwo rodzajów i wielkości. Jeżeli marzą Ci się piękne, subtelne fale nawiń je na duże, grube wałki – najlepiej na noc. Rano zdejmij i lekko roztrzep palcami. Nic więcej robić nie musisz. Włosy ułożą się same. Oczywiście należy pamiętać, aby włosy na wałki nakręcić umiejętnie, w jedną stronę, aby nasze fale czy loki wyglądały estetycznie.

blank

Kolejnym sposobem jak zrobić fale na włosach zrób po prostu warkocz na noc. Na lekko wilgotnych włosach zrób warkocza, może być francuski (dobierany) jeśli chcesz, aby włosy już od samej nasady były lekko falowane. Jeżeli chcesz tylko delikatne fale od połowy włosów, wystarczy zwykły lekki warkocz. Może to być także fantazyjny kłos, czy inny splot. Nie rób go za mocno ściśniętego, bo jeśli masz długie włosy mogą dokładnie nie wyschnąć do rana. Fajnym sposobem jak zrobić fale na włosach jest też nawijanie poszczególnych pasm włosów w około głowy na opaskę.

blank

Jak zrobić fale na włosach lekko kręconych

Jeśli jesteś posiadaczką kręconych włosów, puszących się czy podatnych na kręcenie tutaj masz bardzo łatwo. Poza w/w sposobami jak zrobić fale na włosach możesz skorzystać z suszarki do włosów ze specjalną nasadką. Jest to tzw. Dyfuzor, dzięki któremu Twoje włosy lekko się pokręcą i będą prezentowały się dziewczęco i zwiewnie. Kupując suszarkę do włosów zwróć uwagę, czy taka wymienna końcówka znajduje się na wyposażeniu. W dobrych jakościowo sprzętach producent dokłada ją gratis do suszarki. Włosy kręcone muszą być także odpowiednio nawilżone, wypielęgnowane i obcięte, wtedy masz pewność, że fale czy loki będą prezentowały się znakomicie.

kręcone włosy
Jak zrobić fale na włosach krótkich

Większość osób myśli, że krótkich włosów nie można pofalować, pokręcić, że posiadaczka krótkiej fryzury nie może zaszaleć i musi zawsze nosić się tak samo. Nic bardziej mylnego! Jak zrobić fale na włosach krótkich? Możesz stosować wszystkie wyżej podane metody, jednak najlepiej sprawdzą się tutaj wałki o mniejszej średnicy. Dzięki nim włosy odbijesz lekko od nasady a końcówki będą się lekko zawijały pod spód. Kolejnym sposobem jak zrobić fale na nieco krótszych kosmykach, to skręcanie ich palcem wokół własnej osi i podpięcie spinką tzw klamerką, lub motylkiem. To bardzo fajny i prosty sposób, dość pracochłonny, jednak wart tego czasu.

Niezależnie od tego, który sposób na wykonanie fal wybierzesz, pamiętaj aby końcowy efekt spryskać np. lakierem do włosów. Z pewnością będziesz dłużej cieszyć się uzyskanym efektem. Przed rozpoczęciem warto także nałożyć niewielką ilość np. pianki do włosów, czy innego kosmetyku, który uniesie włosy lekko u nasady. Pamiętaj, że podczas używania lokówki, czy prostownicy mieć wysuszone włosy, natomiast podczas pozostałych metod niech włosy będą lekko zwilżone lub także suche. Raczej nie robi się fal i loków na włosach mokrych.