To ostatnio bardzo popularne słowo, które co raz częściej gości w telewizji, internecie czy gazetach. Zewsząd atakują nas informacje o influencerach, którzy dzięki swojej popularności w sieci bogacą się prezentując swoim fanom produkty, których sami używają. Jak zostać influencerem? Nie jest to takie proste, jednak dla osób, którym temat nie jest obcy, jest osiągalne. Wystarczy tylko dużo silnej woli i odpowiednia motywacja.

Kim jest influencer?

Najprościej mówiąc jest to osoba, która posiada konto np. na facebooku, Instagramie, youtubie czy w ostatnio popularnym serwisie tiktok. Co robi influencer i jak zostać infuencerem? Dzięki swojemu zaangażowaniu zdobywa dużą rzeszę fanów i swoimi wpisami potrafi wpływać na decyzję osób, które ją obserwują. Jak nie trudno się domyślić influencer pokazując jakiś produkt na swoim kanale może wpłynąć na zakup go przez sporą grupę ludzi. Dlatego reklamodawcy często zgłaszają się z propozycjami do osób znanych i popularnych w internecie. Niektórzy influencerzy, poza prowadzeniem swoich profili w serwisach społecznościowych są także znani z programów telewizyjnych, czy z innych produkcji, dzięki którym zdobyły już popularność. Takiej osobie zdecydowanie łatwiej przebić się w świecie internetowym.

Jak zostać influencerem?

Bycie infuencerem zacznij od założenia konta w jednym ze swoich ulubionych serwisów społecznościowych. Publikuj angażujące wpisy, wyrażaj swoje zdanie, pisz konstruktywnie, nie hejtuj innych, bo nie na tym to polega. Zbierz wokół siebie zaangażowaną społeczność, która nie będzie bierna. Ważne jest, aby obserwujące Cię osoby reagowały na Twoje wpisy najlepiej komentarzami, czy udostępnieniami – w ten sposób Twój wpis dotrze do jeszcze szerszego grona odbiorców. Masz wtedy szansę na to, że innym spodoba się to co piszesz i także polubią Twój profil. Droga jak zostać influencerem nie jest łatwa. Popularne osoby mają tysiące a nawet miliony obserwujących, Ty dopiero zaczynasz. Skup się na tym, żeby zbudować bardzo zaangażowaną społeczność. Lepiej mieć profil z mniejszą ilością fanów, lecz bardzo zaangażowanych, niż tysiące biernych osób, które nic nie wnoszą. Warto też poczytać branżowe artykuły jak zostać influencerem. Nie zaszkodzi także bywać na różnego rodzaju spotkaniach, wykładach itp. Gdzie pojawiają się znani i lubiani influencerzy. Wówczas masz szansę porozmawiać, dowiedzieć się czegoś, skorzystać z rad. Nie jest to łatwy kawałek chleba, bo nie sztuka pisać o wszystkim. Sztuką jest zrobić wpis, który ktoś będzie chciał skomentować, zidentyfikuje się z nim, będzie chciał puścić go dalej w świat.