Jeżeli chcesz zapuścić włosy zapewne zastanawiasz się co zrobić żeby włosy szybciej rosły. Czy jest jakiś magiczny sposób który sprawi, że staną się one dłuższe? Magicznych sposobów nie ma, jednak jest kilka możliwości, które warto wypróbować. Pamiętaj tylko, że włosy u każdego wzrastają inaczej. Musisz znaleźć idealny sposób dla siebie.

Jak przyspieszyć porost włosów

Czy zastanawiasz się jak zapuścić włosy? co zrobić żeby włosy szybciej rosły? Chcesz żeby były lsiniące, mocne i długie? Przeczytaj artykuł z dawką odpowiedniej wiedzy. W pierwszej kolejności zadbaj o końcówki swoich włosów. Pamiętaj zniszczone końce mocno się kruszą i rozdwajają. Stosuj specjalne odżywki, nawilżaj włosy, szczotkuj. Zrezygnuj z używania suszarki, prostownicy czy szczotki prostującej. Po myciu niech włosy wysychają same. Regularnie podcinaj końcówki u fryzjera, by były zdrowe. Jeżeli Twoje kosmyki mają tendencję do puszenia się, używaj przeznaczonych do nich szamponów i odzywek. To sprawi, że włosy nie będą się unosiły, będą proste i gładkie przez co dość szybko zobaczysz, że wyglądają na dłuższe. Kolejnym sposobem jest odpowiednia suplementacja. Na polskim rynku znaleźć można mnóstwo suplementów diety, które zadziałają korzystnie na porost włosów. Dodatkowo regularne ich stosowanie sprawi, że będą one zdecydowanie zdrowsze, a co za tym idzie lśniące i piękne. Kolejnym sposobem który pomoże ci przyspieszyć porost włosów jest z pewnością dbanie o skórę głowy. Włosy rosną od cebulki, więc warto stosować masaże głowy, które skutecznie działają na porost włosów. Warto stosować naturalne produkty do ich pielęgnacji. Zrezygnuj z ciężkich masek i odzywek, stosuj naturalne lekkie produkty, które nie obciążą Twoich włosów. Pomyśl nad olejowaniem włosów, które z pewnością przyniesie same pozytywne skutki.

jak szybko zapuscic wlosy

Jak szybko rosną włosy

To indywidualna sprawa. Nie można jednoznacznie powiedzieć że rosną konkretną ilość centymetrów w ciągu miesiąca. Najczęściej jest to jednak od 1cm do 1,5cm miesięcznie. Pamiętaj jednak, że im bardziej będziesz dbać o swoje włosy, tym bardziej będą one podatne na zapuszczenie. Każde włosy rosną w swoim tempie, tylko odpowiednią pielęgnacją możesz je wspomóc. Oczywiście masz możliwość skorzystania z opcji przedłużania włosów, jednak taki zabieg może dodatkowo osłabić Twoje włosy.

Jak pielęgnować włosy zapuszczane?

Włosy które zapuszczasz potrzebują szczególnej pielęgnacji, nie należy ich przesuszać, traktować mocno chemicznymi środkami oraz nie należy wystawiąc ich na działanie bardzo wysokich i niskich temperatur. Na słoncu zawsze osłaniaj włosy np. kapeluszem, zimą okrywaj włosy chustą lub czapką, stosuj specjalne kosmetyki z filtrem. Im bardziej zadbasz o swoje włosy tym szybciej będą one rosły. Żeby włosy rosły zdrowe musisz o nie odpowiednio zadbać. Z pewnością warto w tym temacie porozmawiać ze specjalistą, który doradzi Ci co zrobić żeby włosy szybciej rosły.