Jasny kolor włosy jest w tym sezonie bardzo popularny. Nie ma co ukrywać, że uzyskanie ładnego blond koloru wcale nie należy do najłatwiejszych. Nie wystarczy tylko nałożyć farbę, czy rozjaśniacz by uzyskać wymarzony efekt. Czasami zdarza się, że rozjaśnianie włosów to długi proces, który może trwać nawet kilka tygodni, albo nawet miesięcy.

Jak rozjaśnić włosy w domu?

Zabieg rozjaśniania włosów możemy przeprowadzić w zaciszu własnego domu jeśli nie będzie to radyklana zmiana. Istnieje kilka domowych, naturalnych sposobów, aby kosmyki stały się jaśniejsze o 1-2 tony. Jednak jeśli myślimy o mocniejszej zmianie nie ma co ryzykować i najlepiej wówczas skorzystać z porady i usługi specjalisty. Rozjaśnianie domowymi sposobami jest jednak możliwe i polecane wszystkim tym, którzy lubią eksperymentować z domowymi i naturalnymi sposobami. Rozjaśnianie włosów w domu można przeprowadzić z wykorzystaniem domowych produktów, które praktycznie każdy znajdzie w swojej kuchni.

Domowe sposoby rozjaśniania włosów

Rozjaśnij włosy rumiankiem. Tą metodę polecamy dla naturalnych ciemnych blondów. Dzięki niej nadasz swoim włosom złociste pasemka. Skorzystaj z rumianku z woreczkach. Zrób napar według instrukcji na opakowaniu, następnie odczekaj, aż ostygnie. Umyj włosy a następnie spłucz uzyskaną mieszanką. Dla lepszego efekty zawiń włosy w ręcznik i pozostaw na 20 minut. Po upłynięciu tego czasu spłucz wodą. Jest to jedna z najbardziej popularnych domowych sposobów rozjaśniania włosów.

blank

Kolejnym, jednak dłuższym sposobem rozjaśniania włosów w domu jest stosowanie na nasze kosmyki cytryny. Ilość mieszanki jaką nalezy zastosować na włosy zależy od ich długości. Proporcje które należy zastosować to 1 cytryna na 3 jednostki wody. Taką miksturę nakładamy na włosy na kilka godzin. Stosujemy każdego dnia, aż do uzyskania zadawalającego efektu rozjaśniana. Pamiętajcie o nawilżaniu włosów przy każdym zabiegu, mimo, że to naturalne środki to mogą powodować przesuszenie włosów.

miód rozjasnianie wlosow

Jeszcze jedną metodą którą można zastosować, a która na pewno nie zaszkodzi naszym włosom jest z pewnością miód. Można stosować go w postaci maski. Porcję miodu wymieszać z taką samą porcją odżywki do włosów i nakładać na włosy. Tą mieszankę można stosować nawet kilka razy w tygodniu, by uzyskać zadawalający nasz efekt rozjaśniania włosów. Drugą, nieco bardziej mocniejszą metodą jest mieszanka miodu z octem jabłkowym. Jeśli poszukujesz domowych sposobów na to jak rozjaśnić włosy, to te wymienione powyżej na pewno sprawdzą się doskonale.

Rozjaśnianie włosów u fryzjera

Jeśli szukasz sposobu najpewniejszego jak rozjaśnić włosy to najlepsza i najbezpieczniejsza metoda to wizyta w dobrym salonie fryzjerskim. Jeżeli masz naturalnie ciemne lub farbowane na ciemno włosy, to domowe sposoby nie są dla Ciebie. Tutaj potrzebna będzie pomoc fryzjerki, która zdejmie ciemny kolor i w jak najbezpieczniejszy dla włosa sposób poprowadzi rozjaśnianie. Szybkość tej metody zależy od tego jaki mamy wyjściowy kolor włosów. Jeżeli nasze włosy są jaśniejsze, to być może już podczas pierwszej wizyty uda się rozjaśnić włosy do naszego wymarzonego koloru. Jednak jeśli nasze włosy są ciemne, a nawet czarne ten proces może trochę potrwać. Fryzjerka wie najlepiej jak rozjaśnić włosy, by nie zrobić krzywdy nam ani naszym włosom.