Marzą Ci się piękne, błyszczące, pełne życia włosy jak z reklamy szamponu? Martwisz się, bo Twoje kosmyki odbiegają od tych standardów pokazywanych w TV. Zacznij od prostych zabiegów wykonywanych we własnym domu, a różnicę w jakości włosa odczujesz bardzo szybko. Postaw na zabiegi nawilżające, które dodadzą Twoim włosom witalności i życia. Jednak jak nawilżyć włosy, które od dawna nie prezentują się zbyt korzystnie? Jest na to kilka sposobów.

Jak nawilżyć włosy suche i zniszczone

Zanim przejdziemy do tego jak nawilżyć włosy, warto zdać sobie sprawę z tego, co sprawiło, że nasze kosmyki prezentują się niezbyt ładnie. Wpływ na to ma z pewnością farbowanie i rozjaśnianie włosów, czy częsta ich stylizacja na gorąco. To sprawia, że włos traci bardzo dużo wody, przez co się wysusza. Doprowadzenie ich do porządku będzie trudne, ale nie niemożliwe. Będzie wymagało od nas dużo silnej woli oraz rezygnację z części codziennych zabiegów. Jak nawilżyć włosy suche, zniszczone, łamliwe, pozbawione blasku? Na początek dobrze jest zaprzestać codziennego stosowania prostownicy, suszarki, lokówki i wszystkich sprzętów, które mocno nagrzewają nasze włosy. To pierwszy krok do sukcesu jak nawilżyć włosy. Kosmyki suche, które utraciły wilgoć nie lubią być traktowane gorącem. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz wyeliminować wszystkich urządzeń do stylizacji, to bardzo mocno ogranicz ich używanie. Zaopatrz swoją toaletkę w różnego rodzaju preparaty, które będą chroniły włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Jeżeli często farbujesz lub rozjaśniasz włosy zrezygnuj z samodzielnego nakładania specyfików. Dobrym rozwiązaniem będzie koloryzacja w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Stylista fryzjer z pewnością powie Ci jak nawilżyć włosy, oraz podczas wykonywanych zabiegów zaproponuje dodatkowo kuracje czy maski nawilżające, które pomogą Twoim włosom odzyskać dawny blask.

Jak nawilżyć włosy domowymi sposobami

Istnieje kilka domowych sposobów na to, aby naszym włosom przywrócić zdrowie i piękny blask. Z pewnością zaliczają się do nich maski, które można wykonać samemu, ze składników, które masz w swoim domu. Miód ma bardzo korzystny wpływ na nasze włosy, jest silnie nawilżający, zatrzymuje wodę we włosach dzięki czemu stają się one ładniejsze i bardziej lśniące. Dobrym sposobem jak nawilżyć włosy, może też być olejowanie włosów. Nawilżanie ich regularnie w ten sposób zdecydowanie poprawi kondycje, a suche i matowe włosy z pewnością szybko odejdą w niepamięć. Warto sięgnąć też po zioła i zrobić z nich płukankę do włosów. Znakomicie sprawdzi się tutaj np. nagietek czy melisa. Zresztą w sklepie zielarskim z pewnością uzyskasz informację, które zioła sprawdzą się najlepiej i z ich pomocą jak nawilżyć włosy.

blank

Warto pamiętać także o odpowiedniej diecie i piciu dużej ilości widy – minimum dwa litry dziennie, bo na włosy można zadziałać także od środka, nie tylko z zewnątrz. Działając dwutorowo szybciej uzyskamy interesujące nas efekty. Warto także do diety włączyć odpowiednie suplementy, chociażby kolagen, który dodatkowo wzmocni nasze włosy.

Pamiętajmy jednak, żeby we wszystkim zachować umiar i zdrowy rozsądek. Wszelkie produkty stosujmy dokładnie obserwując nasze włosy i zmiany jakie w nich zachodzą. Jeżeli już uda nam się przywrócić włosom utracony blask i nawilżenie, zmniejszmy częstotliwość stosowanych metod, tak aby nie przesadzić tym razem w drugą stronę.