Zdrowe, lśniące i mocne włosy chciałaby mieć na pewno każda kobieta i nie jeden mężczyzna. Niestety nie każdemu dane jest mieć naturalnie mocne włosy. Wiele osób musi wykazać się sporą determinacją, aby ich włosy były zdrowe, nie łamały się i nie wypadały. Jak wzmocnić włosy? Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów, szamponów, odżywek itp, które mają sprawić to, że nasze włosy będą mocniejsze. Jednak kosmetyki to nie wszystko co możemy zastosować na nasze włosy. Jest kilka ciekawych metod które mogą zadziałać pozytywnie, a jeśli nie wiecie jak wzmocnić włosy naturalnie, to warto przeczytać dalej artykuł.

Kosmetyki na wzmocnienie włosów

kontrola wypadania włosów Avon

W sprzedaży jest bardzo duży wybór produktów wzmacniających włosy. Praktycznie każda firma produkująca kosmetyki do włosów ma coś takiego w ofercie. Oczywiście tylko od nas zależy co wybierzemy. Jak wzmocnić włosy produktami z drogerii? Wystarczy zdecydować się na jakąś serię kosmetyków i zakupić komplet, czyli szampon i odżywkę, być może w ofercie będzie też maska, spray czy jakiś olejek. Warto mieć całą serię, ponieważ wtedy mamy pewność, że efekt mocnych włosów będzie osiągnięty. Jeśli nie masz czasu biegać po drogeriach, a nadal zastawiasz się jak wzmocnić włosy, możesz się zdecydować na zakup kosmetyków od firm wysyłkowych typu Avon – wystarczy, że przejrzysz katalog i zamówisz poprzez stronę internetową lub u konsultantki. Jeżeli jednak uważasz, że produkty ogólnodostępne są dla Ciebie zbyt słabe, warto wzmocnić włosy produktami dostępnymi w aptece. Preparaty dostępne właśnie w aptekach mają w sobie różnego rodzaju lecznicze składniki, które z pewnością zadziałają mocniej na nasze włosy. Oczywiście jeśli problem się nasila i nic nie pomaga warto wybrać się do lekarza, który z pewnością zleci badania, a dodatkowo dobierze produkty na receptę.

Jak wzmocnić włosy u fryzjera

Zapewne wielu z Was zadaje sobie pytanie jak wzmocnić włosy u fryzjera, bo większości zabiegi fryzjerskie kojarzą się raczej z farbowaniem czy rozjaśnianiem, oraz z innymi inwazyjnymi czynnościami. W salonach fryzjerskich można także skorzystać z profesjonalnych zabiegów wzmacniających włosów. Fryzjer po konsultacji i ocenie stanu naszych włosów może dobrać odpowiedni sposób, który z pewnością polepszy stan naszych włosów. W zależności od salonu klient może wybrać spośród kilku różnych zabiegów. Najbardziej znanym jest mezoterapia skóry głowy, botoks na włosy, jonoferaza, czy chociażby światło LED. Każdy zakład fryzjerski ma zapewne swoje zabiegi, które poleca i po sprawdzeniu stanu włosów coś zaproponuje.

Jak wzmocnić włosy domowymi sposobami

olejki do wlosow

Najlepszą metodą wzmacniania jest olejowanie, wpłynie to także na odpowiednie nawilżanie włosów. Szerzej o tym możecie przeczytać we wcześniejszym artykule. Olejowanie działa bardzo korzystanie na włosy. Wzmacnia je, odżywia i można stosować oleje na suche jak i mokre włosy. większość z nam potrzebne produkty ma w domu, bo do olejowania można zastosować np. olej sezamowy, z awokado, czy nawet słonecznikowy. Gdy nie wesz jak wzmocnić włosy domowymi sposobami, to olejowanie z pewnością jest doskonałym pomysłem. Dużo dobrego można też przeczytać o płukance z octu jabłkowego, lub masce z drożdży i mleka. Te domowe sposoby z pewnością pomogą Ci, jeżeli nie wiesz jak wzmocnić włosy.

Suplementy diety na wzmocnienie włosów
blank

Rynek suplementów diety jest bardzo mocno rozbudowany. Wato sięgnąć po ten, który będzie miał realny wpływ na nasze włosy. Bardzo korzystnym rozwiązaniem będzie zapewne kolagen, który zadziała korzystnie nie tylko na włosy, ale także na skórę. Kolagen można kupić w wielu postaciach, w tym np. do rozpuszczania. Seria produktów Liiv cieszy się dużą popularnością i jest chętnie nabywana. Jeśli więc masz dylemat jak wzmocnić włosy, to suplementy z pewnością sprawdzą się idealnie.