Problem wypadania włosów dotyczy dużej części naszej społeczności. Cierpią na nią kobiety i mężczyźni. Nie ma jednoznacznej przyczyny tego schorzenia, powodów może być wiele i nie koniecznie musi to być choroba. Wypadanie włosów to także fizjologia na którą nie mamy wpływu. Problem pojawia się wtedy kiedy włosy wypadają nam nadmiernie a mówimy o takim, kiedy tracimy więcej niż 50-100 włosów dziennie.  

Przyczyna wypadania włosów

Nie ma jednej konkretnej przyczyny. Jeżeli uważamy, że włosy wypadają nam nadmiernie należy zgłosić się do lekarza, być może podłożem jest choroba, przyjmowanie leków lub problemy hormonalne. Jednak często zdarza się przyczyna wypadania włosów jest taka, że możemy ją wyeliminować sami. Jednym z głównych czynników wypadania włosów może być niewłaściwa pielęgnacja, czy nadmierna stylizacja włosów. Ciepło suszarki czy prostownicy może uszkadzać włos, stosowanie nadmiernie środków do stylizacji, a nawet używanie nieodpowiednich szczotek, czy gumek do włosów może powodować uszkodzenie a co za tym idzie wypadanie włosów. Także farbowanie, a w szczególności rozjaśnianie osłabia włosy i powoduje ich przesuszenie, co w dalszym procesie także prowadzi do ich utraty. Warto więc wybierać kosmetyki wysokiej jakości, farbowanie zostawić profesjonalistom a stylizację ograniczyć do minimum. Kolejnym z powodów może być nieodpowiednia dieta i brak witamin. Warto więc zwrócić uwagę na to co jemy, być może warto wzbogacić naszą dietę o odpowiednie suplementy diety.

Co na wypadanie włosów

Jest bardzo dużo środków, które można stosować by ograniczyć ich wypadanie. Poza specjalnymi szamponami czy odżywkami warto stosować np. różnego rodzaju zioła w tym skrzyp polny, pokrzywa czy łopian. Kupując kosmetyki i produkty przeciw wypadaniu włosów, warto zwrócić uwagę by miały w swoim składzie biotynę, kolagen i ceramidy, oraz potrzebne witaminy w tym A, B, C oraz E a także różnego rodzaju oleje. Można pokusić się także o suplementy diety, których w tym momencie mamy na rynku bardzo wiele. Możemy także próbować domowych środków przeciw wypadaniu włosów np. maseczek z miodu, które mają bardzo pozytywny wpływ na nasze włosy. Nieważne na jaką metodą się zdecydujemy, pamiętać musimy o tym, że proces zapanowania nad wypadaniem włosów może trać od kilku do kilkunastu tygodni. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi co na wypadanie włosów zastosować, aby szybko zlikwidować problem.  

Wypadanie włosów przyczyna

Jak wzmocnić włosy

Jest mnóstwo sposób na to, aby poprawić kondycję naszych włosów. Nie są to kosztowne zabiegi, ani trudne do zrealizowania. Co na wypadające włosy można poradzić? Wystarczy stosować kilka podstawowych zasad, by cieszyć się pięknymi lśniącymi kosmykami. Jeśli mamy długie włosy należy pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek, dzięki czemu pozbędziemy się przesuszonych, rozdwojonych końców, które nie rzadko szpecą i nie wyglądają atrakcyjnie. Stosuj wysokiej jakości kosmetyki do mycia włosów, nie kupuj najtańszych, postaw na wysoką jakość szamponu, odżywki czy maski. To samo się tyczy kosmetyków do stylizacji, kupuj te z witaminami, sprawdzone i polecane przez specjalistów. To jednorazowy wydatek, a produkty wystarczą nam na kilka tygodni. Często kosmetyki droższe są bardziej wydajne od tych najtańszych. Docelowo wyjdzie nam na to samo, bo produktów tańszych będziemy musieli dokupić, a te droższe cały czas będą nam służyły. Można pokusić się także o dostępne w aptekach suplementy diety, zażywanie ich warto jednak skonsultować z lekarzem. Żeby wzmocnić włosy warto także stosować różnego rodzaju maseczki. Nie muszą to być takie kupowane w sklepie. Maski można zrobić z produktów dostępnych praktycznie w każdym domu czyli np. miodu, jajek, oliwy z oliwek czy ziół z których można przygotować płukanki.

Ile włosów ma człowiek

Jeżeli mówimy o ilości włosów na głowie człowieka to ich liczba wynosi od 100 do 150 tysięcy. Jednak włosy to nie tylko głowa. Występują one praktycznie na większości miejsc na ciele. Ich brak możemy zaobserwować tylko na ustach, wewnętrznych stronach dłoni czy stóp. Na całym ciele człowiek ma około 5 milionów włosów.