Jednym z najbardziej popularnych robotów kuchennych w ostatnim czasie jest z pewnością Thermomix. To urządzenie wielofunkcyjne, które uprzyjemni pracę w kuchni, ale także zaoszczędzi Twój cenny czas, który możesz poświęcić na własne przyjemności. Thermomix jest wielofunkcyjny, a jego użytkowanie nie przysparza żadnych trudności.

 1. Co to jest Thermomix?
 2. Ile kosztuje Thermomix?
 3. Cookidoo i przepisownia – jaka jest różnica?
 4. Gdzie kupić Thermomix?
 • Thermomix to robot wielofunkcyjny, które jest w stanie zastąpić w kuchni wiele urządzeń typu mikser, garnek, wolnowar, parowar i wiele innych.

 • Thermomix ma wbudowane przepisy, dzięki temu masz możliwość przygotowania smacznego i pożywnego posiłku bez mozolnych przygotowań. Urządzenie wszystko zrobi za Ciebie.

 • Idealnie sprawdzi się do zup, sałatek, dań głównych, pieczenia, gotowania itp.

 • Warto skorzystać z platformy Cookidoo, można tam znaleźć rekomendowane przez fachowców przepisy wraz ze wszystkimi ustawieniami. To świetne miejsce, które znają szczęśliwi posiadacze Thermomixa.

 • Dołączyć także można do społeczności przepisowania, gdzie to użytkownicy Thermomixa dzielą się swoimi przepisami na pyszne potrawy.

 • Thermomix można kupić u przedstawiciela. Jest to jedyny rekomendowany przez Vorwerk sposób nabycia urządzenia.

 • Przedstawiciel Thermomix odwiedzi Cię w domu, zaprezentuje działanie urządzenia, pokaże najważniejsze opcje – wtedy też masz możliwość zakpu swojego wymarzonego Thermomixa.

Co to jest Thermomix?

Jeżeli jest jeszcze ktoś, kto nie widział i nie słyszał o Thermomixie, to spieszymy z wyjaśnieniem, że jest to robot kuchenny, dzięki któremu nawet dziecko będzie potrafiło przygotować pyszny posiłek. Jest to robot, który wykona za Ciebie dużą część codziennych obowiązków, bo przygotuje śniadania, obiady czy kolacje i desery. Dzięki wbudowanym przepisom masz możliwość przygotowania smacznego i pożywnego posiłku w kilka chwil. Wybierasz przepis, kupujesz produkty i postępujesz zgodnie z instrukcją wyświetlaną na urządzeniu – to wszystko. Thermomix wykona za Ciebie całą pracę, poszatkuje, zagniecie ciasto, wymiesza składniki, ugotuje itp nie musisz już stać przy kuchence i pilnować żeby się nie przypaliło.

Ile kosztuje Thermomix?

Nie ma co ukrywać, że cena Thermomixa jest wysoka i nie każdy może sobie na niego pozwolić. Najnowszy Thermomix TM6 to 5 495 zł. Warto jednak poznać go dokładnie, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wart jest swojej ceny. Thermomix tak na prawdę to kilka urządzeń w jednym. Z powodzeniem możemy zastąpić nim garnek, szybkowar, wolnowar, parowar i wiele innych. Najnowsza wersja Thermomixa ma też możliwość gotowania Sous-vide, posiada tryb gotowanie jajek, fermentacji, czy mycie wstępne. Tak więc jest to urządzenie wielofunkcyjne, dzięki któremu nie musisz martwić się przepisami, brakiem odpowiednich urządzeń czy brakiem umiejętności kucharskich.

Cookidoo i przepisownia – jaka jest różnica?

Szczęsliwi posiadacze Thermomixa zapewne znają te obydwie platformy. Cookido.pl to strona na której znaleźć można mnóstwo fantastycznych przepisów do przygotowania w Thermomixie. Przepisy te są sprawdzone przez specjalistów, posiadają funkcje gotowania z ustawieniami. Wszystko to zebrane w jednym miejscu, by jak najbardziej ułatwić Ci proces przygotowania posiłków dla rodziny. Natomiast przepisownia to miejsce w którym użytkownicy Thermomixa dzielą się wiedzą i przepisami. Tutaj nie ma funkcji gotowania z ustawieniami.

Gdzie kupić Thermomix?

Wielu z Was zastanawia się pewnie teraz gdzie można kupić to urządzenie. Jedyna możliwość rekomendowana przez Vorwerk to kupno Thermomixa poprzez zaproszenie do siebie przedstawiciela.

Po prezentacji urządzenia jest możliwość nabycia za gotówkę lub na raty. Dzięki temu masz gwarancję, że kupujesz oryginalny Thermomix, nie uszkodzony, na gwarancji. Przedstawiciel firmy dokładnie wytłumaczy działanie, pokaże jak z niego korzystać. Dzięki takiemu pokazowi od razu możesz zacząć działać i przygotowywać pyszne dania o których wcześniej nawet nie marzyłaś.