Włosy są atrybutem każdej kobiety. Piękne zadbane kosmyki dodają uroku, seksapilu są naszą wizytówką. Nie ma nic gorszego niż przesuszone, zniszczone włosy, które zamiast zdobić szpecą. Warto zadbać o nie tylko w salonie fryzjerskim. Warto w odpowiedni sposób zająć się też naszymi włosami w domu. Poza standardową pielęgnacją czyli myciem i stosowaniem odżywek i masek, warto zgłębić temat olejowania włosów.

Co to jest olejowanie włosów?

Olejowanie włosów to nic innego jak nakładanie specjalnie dobranego specyfiku na swoje włosy. Olejować można tylko same końce, można nakładać mieszankę na całą długość lub tylko na skórę głowy. Sposobów jest kilka i tylko od nas zależy na którą z metod się zdecydujemy. Olejowanie włosów znane jest już od wieków, a teraz powróciło do łask i stosują je kobiety na całym świecie. Żeby zacząć olejować włosy trzeba najpierw poznać ich strukturę – dopiero na tej podstawie dobrać odpowiednie oleje i zacząć przygodę z olejowaniem włosów. A wyróżniamy trzy rodzaje porowatości włosów, nisko, średnio i wysokoporowate.

Jak olejować włosy?

olejek do wlosow

Metod jest kilka, dla początkujących najlepiej sprawdzi się metoda krótkotrwałego nakładania specyfiku na włosy. Najlepiej zacząć od nasady, nałożyć olej, zawinąć głowę np. ręcznikiem i trzymać olej nie krócej niż 30min. Następnie umyć głowę jak zawsze. Dzięki temu poznamy nasze włosy, zobaczymy jak szybko wchłaniają one substancję i od razu zobaczysz pierwsze efekty. Najbardziej znaną metodą jest jednak olejowanie włosów na noc. Wystarczy odpowiedni olejek nałożyć na włosy przed pójściem spać i zapleść włosy np. w warkocz. Rano po przebudzeniu umyć włosy jak zawsze. To najskuteczniejsza metoda i najbardziej polecana. Jednak jeśli chcesz uzyskać piękny efekt szybko, możesz nałożyć olejki na głowę przed kąpielą w wannie. Podepnij włosy tak, by nie spadały Ci na ramiona i żeby nie moczyły się w wodzie. Zrelaksuj się w kąpieli, a para wodna zadziała także pozytywnie na Twoje włosy. Po wyjściu z wanny spłucz dokładnie olejek – tutaj nawet 15-20minut może przynieść zdumiewający efekt.

Jakie olejki do włosów?

Nie trzeba kupować żadnych drogich specyfików, tylko można skorzystać z tego co mamy pod ręką w domu. Doskonale sprawdzi się oliwa z oliwek, olej kokosowy czy arganowy. Możesz także skorzystać z gotowych już mieszanek. Pamiętaj, że podstawą od której musisz zacząć to rozpoznanie swojej struktury włosa i do tego dobrać odpowiednio skomponowaną mieszankę olejków.