Każda posiadaczka kręconych włosów boryka się z problemem jak wydobyć skręt włosów, aby prezentowały się one ładnie i zdrowo. Żeby były to piękne loki lub fale na włosach, a nie nieestetyczne siano na głowie. Jeżeli Ty także masz tą przyjemność i posiadasz naturalnie kręcone kosmyki, a zastanawia Cię jak wydobyć skręt włosa to polecamy na to kilka sprawdzonych porad.

Fale, loki – jak wydobyć skręt włosów

Nie umiesz poradzić sobie ze swoimi niesfornymi lokami? Nie chcą się układać, są przesuszone i nie słuchają Cię nic a nic? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, dzięki którym odzyskasz piękne włosy, ich skręt będzie doskonały, taki o jakim marzysz. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że o włosy należy dbać nie tylko od zewnątrz, warto także zadbać o nie od środka. Pomoże Ci w tym na przykład odpowiednia dieta, dobre nawodnienie organizmu czy suplementy diety.

ja wydobyć naturalny skręt włosa

Jeżeli masz naturalnie kręcone włosy, to zapewne często zastanawiasz się jak wydobyć skręt włosa, aby wyglądał on jak bardziej naturalnie, a przy tym żeby go nie osłabić. Przede wszystkim ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Włosy kręcone nie lubią gorącej wody i kosmetyków z silikonami. Do mycia używaj szamponów delikatnych, możesz pokusić się o zastosowanie tych dziecięcych. Używaj odżywek bez spłukiwania, które ujarzmią Twoje włosy i sprawią że loki będą prezentowały się ładnie. Do suszenia nie używaj suszarki, kręcone włosy nie lubią być w ten sposób suszone. Najlepiej dać im wyschnąć naturalnie, co jakiś czas ugniatać je i stosować produkty kosmetyczne przeznaczone do włosów kręconych. Jak wydobyć skręt włosów, które się puszą, są przesuszone i nie wyglądają ładnie? Przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja! Na pewno olejowanie włosów będzie tutaj idealnie pasowało. Kręcone, falowanie czy puszące się włosy potrzebują nawilżenia.

Jak wydobyć skręt włosów prostych

jak wydobyć skręt włosów

Jeżeli marzysz o bujnych lokach, a niestety Twoje kosmyki są proste i trudno Ci utrzymać na nich nawet lekki skręt, warto określić ich porowatość. Następnie na tej podstawie zacząć je olejować – to pomoże Ci odpowiednio je nawilżyć. Następnie możesz włosy zakręcać na noc. Jeżeli marzysz o grubych mocnych lokach, to sprawdzą się tutaj wałki lub papiloty. Jeżeli stawiasz na fale, to możesz je uzyskać prostownicą czy lokówką. Pielęgnacja takich fal, czy loków powinna być nie co inna niż włosów naturalnie kręconych. Mają one zupełnie inną strukturę. Jak wydobyć skręt włosów jeśli są one proste? Przede wszystkim przed zakręceniem ich nie używaj obciążających włosy szamponów i odżywek. Przed zakręceniem, użyj pianki unoszącej włosy od nasady. Nie rozczesuj loków, bo zrobi się z nich nieestetyczne siano. Roztrzep je delikatnie palcami, a następnie spryskaj lakierem. Pamiętaj, że loki nie lubią wilgoci – tak więc staraj się unikać miejsc gdzie może się ona pojawić.