Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Dlatego już od pierwszych dni życia trzeba zadbać o jak najlepszą pielęgnację malucha. Jakie kosmetyki dla noworodka są najlepsze i jak odpowiednio zadbać o delikatną skórę małego dziecka. W poniższym artykule zdradzimy Ci kilka przydatnych informacji dla młodych rodziców.

Kosmetyki dla noworodka

Rynek drogeryjny pełen jest kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczonych dla skóry małego dziecka. Zanim zdecydujemy się na któreś warto sprawdzić ich skład. Jeżeli nie orientujemy się w temacie i nie wiemy jakie kosmetyki dla noworodka są odpowiednie, warto zasięgnąć porady położnej, czy chociażby pediatry. Kupując kosmetyki dla nowego członka rodziny miejmy na uwadze fakt, że skóra dziecka wymaga specjalnej pielęgnacji i te produkty, które są dobre dla nas, niekoniecznie będą odpowiadały takiemu maluchowi. Jakie kosmetyki dla noworodka warto więc zakupić? Przede wszystkim sprawdzajmy skład poszczególnych produktów, wybierajmy te które nie mają w składzie silikonów, parabenów, glikoli itp. Wybierzmy te, które mają prosty i krótki skład, one będą najbardziej naturalne. Zwracajmy uwagę także na te, które mają atesty np. Instytutu Matki i Dziecka, to znaczy, że są przebadane i bezpieczne. Jakie kosmetyki dla noworodka należy więc wybierać? Najlepiej te hypoalergiczne, są delikatniejsze i odpowiednie dla każdej skóry, nie tylko tej alergicznej. Zwracajmy też uwagę, na to, aby produkty których chcemy używać, były przeznaczone dla dzieci od pierwszego dnia życia. Oczywiście nie korzystajmy z produktów po terminie ważności, lub takich które już długo stały otwarte.

Jakie kosmetyki dla noworodka kupić

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że taki maluszek nie potrzebuje szafy produktów pielęgnacyjnych. Wystarczy kilka sprawdzonych kosmetyków, których używa się praktycznie codziennie. Jeśli jakieś służą naszemu dziecku, nie trzeba ich zmieniać. W jakie kosmetyki dla noworodka warto więc zainwestować? Na pewno odpowiedni płyn do mycia ciała, hypoalergiczny, delikatny z naturalnymi składnikami. Jeżeli nasz maluszek ma bujną czuprynę od urodzenia można zaopatrzyć się w szampon do włosów – jednak nie ma takiej konieczności. Włoski można umyć także wspomnianym płynem do ciała. Po kąpieli warto zastosować nawilżający skórę kosmetyk. Może być balsam do ciała lub oliwka dla niemowląt. Jakie jeszcze kosmetyki dla noworodka warto mieć pod ręką. Z pewnością krem na odparzenia lub zasypkę. Oczywiście nie można zapomnieć o kremie pielęgnacyjnym do twarzy. W zależności od tego kiedy nasz maluch się urodził, wybierzmy różne kremy. Na lato sprawdzi się taki z wysokim filtrem, a na zimę natłuszczający – najlepiej bez dodatku wody. Wielu rodziców decyduje się także na rozwór soli fizjologicznej w ampułkach. Wydatek jest niewielki, a tego typu produkt przydaje się do przemywania oczu maluszka. Oczywiście warto korzystać także z nawilżanych chusteczek, które warto mieć zawsze przy sobie. Wybierzmy jednak takie delikatne, o neutralnym zapachu, żeby nie drażniły skóry, oraz nie pachniały zbyt intensywnie.

Jakie kosmetyki dla noworodka są zbędne?

Młodzi rodzice wielokrotnie popełniają ten sam błąd, kupują mnóstwo produktów kosmetycznych, których nigdy nie będą w stanie użyć. Jakie kosmetyki dla noworodka mogą okazać się niepotrzebne? Przede wszystkim takie, które mamy już w postaci innego produktu. Jeśli kupiliśmy zasypkę dla niemowląt, nie kupujmy już kremu o tym samym działaniu. Jeżeli mamy oliwkę dla niemowląt, to balsam nie będzie nam potrzebny. Na produkt zamienny zdecydujmy się dopiero wtedy, kiedy ten pierwszy okazał się nieodpowiedni.