Dlaczego ważne jest, aby poznać jaki mamy rodzaj włosów? Jak sprawdzić porowatość włosów? Co to właściwie jest i dlaczego warto to wiedzieć. Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. Informacje mają charakter podglądowy, by dokładnie poznać strukturę swoich włosów i ze stuprocentową pewnością określić ich porowatość należy udać się do fryzjera, który poprzez dotyk i wywiad może ocenić ich stan.

Co to jest porowatość włosów?

Porowatość możemy podzielić na niską, średnią i wysoką. Określa nam ono stopień rozchylenia łuski włosowej. Im mniej rozchylona łuska włosa tym włosy są bardziej gładkie i łatwiej je utrzymać w dobrej kondycji. Włosy niskoporowate mimo, że wyglądają pięknie można łatwo przesuszyć czy sprawić że będę wyglądały na oklapnięte – taki rodzaj włosów łatwo jest obciążyć różnymi kosmetykami, więc warto stosować te lekkie, naturalne i sprawdzone. Im mocniej rozchylona łuska, tym włosy mogą być narażone na większe puszenie się, szybciej tracą wilgoć, są bardziej matowe. Warto poznać swoją porowatość włosów, dzięki czemu będzie można dobrać odpowiednie dla nich kosmetyki pielęgnacyjne. Jak sprawdzić porowatość włosów? Wystarczy wykonać prosty test, odpowiedzieć na kilka pytań – można to zrobić poprzez strony internetowe lub udac się do specjalisty.

Jakich kosmetyków używać

Jak sprawdzić porowatość włosów

To jakie produkty zastosujesz do swoich włosów ma wpływ na ich jakość. Zapewne nie raz spotkałaś się z tym, że po użyciu jakiegoś szamponu lub odzywki Twoje włosy stały się przetłuszczone, suche lub bardziej/mniej podatne na układanie. Jeżeli stosując dany kosmetyk do włosów uzyskałaś efekt inny niż zamierzony, najprawdopodobniej porowatość Twoich włosów była inna niż kosmetyk do którego był on przeznaczony. Warto wówczas zrezygnować ze stosowania tego szampony czy odżywki i zdecydować się na inny. Być może masz bardziej rozchyloną łuskę włosa, a szampon którego użyłaś przeznaczony był do włosów niskoporowatych.

Oczywiście porowatość włosów to nie jedyny wyznacznik tego w jaki sposób dbać o włosy. Warto czasami poeksperymentować, by zobaczyć które kosmetyki służą nam bardziej a które mniej. Porowatość włosów warto określić jeśli chcemy rozpocząć przygodę z olejowaniem włosów, które ma za zadanie poprawić ich kondycję, sprawić by były bardziej gładkie, lśniące i miękkie.