Włosy są niejednokrotnie naszą wizytówką. Jeżeli są długie, to właśnie one jako pierwsze rzucają się w oczy jeśli ktoś na nas spogląda. Warto więc zadbać o nie, by zawsze były piękne, zdrowe i lśniące. Oczywiście nie tylko długie włosy wymagają pielęgnacji. O każde włosy niezależnie czy są długie czy krótkie należy odpowiednio zadbać.

Dlaczego warto dbać o włosy

Piękne, zdrowo wyglądające włosy dodają nam uroku, są naszą ozdobą. Nie ma nic gorszego niż przesuszone, niezadbane kosmyki, które bez ładu i składu opadają na ramiona lub okalają naszą twarz. Nie ma problemu żeby zapuścić czy obciąć włosy na krótko, ważne jest żeby odpowiednio o nie zadbać. Dlaczego warto dbać o włosy? Ponieważ zdrowe włosy są mocne, lśniące, dodają uroku i pewności siebie. Nie ważne czy są bardzo długie, czy ścięte na krótko – ważne aby zawsze były zadbane, błyszczące i ułożone.

Jak dbać o włosy długie

Włosy długie wymagają od nas specjalnej pielęgnacji. Nie wystarczy tylko regularnie je myć. Stosowanie odżywki do każdego mycia zapewni nam łatwe rozczesywanie. Dzięki temu włosy nie będą się łamały, a podczas czesania nie będą nam wypadały. Warto zawsze wycierać włosy w bawełnianą koszulkę, nie zawijać w ręcznik, bo to powoduje ich osłabianie. Częste stosowanie szuszarki czy prostownicy, róznież nie pozostaje bez znaczenia dla naszych długich włosów. Więc jeśli zastanawiamy się jak dbać o włosy, warto używać tych urządzeń tylko na specjalne okazje. Długie włosy potrzebują także specjalnego odżywiania w postaci masek. Można stosować te domowe sposoby, lub kupić gotowe mieszanki. Maskę można stosować 1-2 w tygodniu, by uzyskać dobre efekty. Aby długie włosy zawsze były piękne warto wszelkie zabiegi typu pasemka, farbowanie, przedłużanie itp. Wykonywać zawsze w profesjonalnych zakładach fryzjerskich. Mamy wtedy pewność, że nie zniszczymy włosów przez nieuwagę czy naszą niewiedzę.

Jak dbać o krótkie włosy

blank

Jeżeli nie mamy czasu ani ochoty dbać o długie włosy. Warto zdecydować się na krótszą fryzurę. Tego typu rozwiązanie będzie odpowiednie dla osób, które są zabiegane, dużo pracują i nie mogą pozwolić sobie na długotrwałe procesy pielęgnacyjne. Krótkie włosy wymagają nieco mniej czasu poświęconego na ich pielęgnację. Nie znaczy to jednak, że możemy zostawić nasze kosmyki same sobie i nie zajmować się nimi. Odpowiednie produkty do włosów krótkich to podstawa w codziennej pielęgnacji. Jeśli nie wiesz jak dbać o włosy krótkie, to z pewnością Twoja fryzjerka podpowie Ci jakich preparatów używać, jak często myć włosy, co stosować żeby były zdrowe.

Dbanie o włosy to część codziennego rytuału. O ile długie włosy wymagają czasu w pielęgnacji, tak krótsze włosy nie potrzebują go aż tak wiele.