Warkocze są cały czas bardzo popularne, niektóre są bardzo efektowne inne można z łatwością zrobić samemu. Tradycyjny warkocz plecie się bardzo szybko i można go zrobić bez większego problemu. Przy niektórych upięciach trzeba prosić kogoś o pomoc, jednak są też takie, które choć wyglądają na trudne, przy odrobinie wprawy można wykonać samemu. Takim przykładem moze być warkocz o ładnej nazwie kłos. Zapewne nie raz spotkałaś się z tą nazwą, ale czy wiesz jak zrobić kłosa prawidłowo. Koniecznie przeczytaj, a dowiesz się, że to cale nie jest takie trudne.

Jak wykonać kłosa?

Kłos to bardzo elegancka i kobieca fryzura, możesz ją wykonać przy zdrowych i pięknych kosmykach, ale także przy tych zniszczonych włosach. Pasuje zarówno na uroczyste okazje jak i na co dzien. Wszystko zależy od tego jak zapleciemy warkocza. Jak zrobić kłosa? Jeśli chcemy można go zrobić szybko, stworzyć tzw artystyczny nieład, ale można go też wykonać bardzo starannie i elegancko, dzięki czemu będzie pasował do każdej stylizacji. Jeżeli to Twoje pierwsze zetknięcie z kłosem, łatwiej Ci będzie go zaplatać jeśli najpierw zwiążesz włosy w tradycyjny kucyk. Nie będą wtedy się rozchodziły i łatwiej będzie Ci je splatać. Podziel włosy na dwie części, z każdej wydziel od zewnętrznej strony cienki kosmyk. Następnie złącz je na krzyż i przytrzymaj jedną ręka, by się nie rozpadły. Powtarzaj tą czynność, a za każdym razem wydzielaj kolejne cienkie pasmo włosów. To dość prosty splot, wymaga jednak cierpliwości i dokładności. A jak zrobić kłosa żeby był jeszcze bardziej efektowny? Jest kilka fajnych sposobów, aby nadać mu charakteru i niepowtarzalności. Kłos świetnie prezentuje się na włosach kręconych. jeśli masz naturalnie proste włosy możesz je wcześniej zakręcić na lokówkę, czy wałki – kłos będzie miał wtedy większą objętość. Możesz także nieco rozluźnić poszczególne sploty, będzie się wtedy prezentował bardziej lekko, jak czesany wiatrem. Powyciągaj także lekko poszczególne pasma, to również nada mu charakteru. Jeśli masz długie włosy możesz stworzyć bardzo romantyczną fryzurę i wykonać kłosa z boku głowy. Z pewnością to bardzo efektowne i romantyczne uczesanie, które sprawdzi się na różne okazje. Jeśli nadal nie wiesz jak zrobić kłosa możesz także skorzystać ze specjalnych spinek do upinania warkocza. Z ich użyciem kłos także będzie się znakomicie prezentował.

Warkocze wykonywać można na krótszych i długich włosach, taka fryzura pasuje na wiele okazji. Kłos jest niezwykle kobiecą fryzurą i będzie pasował małym damom jak i dojrzałym kobietom.