Każdy kto farbuje włosy zapewne miał taką sytuację, że kolor który zafundowaliśmy sobie na włosach wyszedł daleki od ideału. Chcieliśmy blond wyszedł a żółty, a zamiast upragnionej mlecznej czekolady mamy bliżej nieokreślony siny brąz. Takie wypadki zdarzają się najczęściej przy domowej koloryzacji. W tym miejscu pojawi się zapewne pytanie, jak zmyć farbę z włosów, która nie odpowiada nam pod żadnym względem.

Czym i jak zmyć farbę z włosów?

Jeżeli kolor, który aktualnie mamy na włosach absolutnie nam nie odpowiada i nie możemy sobie pozwolić, aby włosy odrosły same, jedną z możliwości jest zastosowanie dekoloryzacji. Oczywiście najbezpieczniej będzie wykonać dekoloryzacje w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Tutaj fryzjer z doskonale wie jak zdjąć kolor z włosów i nie zniszczyć ich. Dzięki czemu nie zniszczysz włosów, oraz nie poparzysz skóry głowy. Jednak jeśli chcesz spróbować swoich sił sama i zastanawiasz się jak zmyć farbę z włosów, z pomocą przychodzą Ci domowe sposoby. Pamiętaj jednak, że eksperymentowanie z włosami może bardzo je osłabić. Jedną z metod jak zmyć farbę z włosów jest z pewnością dostępna w wielu domach soda oczyszczona. Wystarczy, że z sody i wody zrobisz papkę i nałożysz na włosy. Spłucz po kilku minutach, a efekty zobaczysz bardzo szybko. Oczywiście jeden zabieg może nie wystarczyć, ale rezultaty zobaczysz bardzo szybko. Dobrym sposobem jak zmyć farbę do włosów może tyć także ich olejowanie czy zastosowanie octu jabłkowego. Tutaj na rezultaty trzeba będzie jednak trochę poczekać. Sposobów można znaleźć na prawdo sporo, do takich sprawdzonych jak zmyć farbę do włosów zaliczamy także mycie ich płynem do naczyń, czy moczenie w proszku do prania. To są jednak dość radykalne sposoby, które pomimo tego że działają, mogą przynieść Ci dużo szkód w postaci podrażnień, czy nawet poparzeń skóry głowy.

Jak pielęgnować włosy po dekoloryzacji

jak zmyć farbę z włosów

Jeżeli osiągnęłaś już skutek i udało Ci się zdjąć z włosów niechciany kolor, warto zadbać teraz o kosmyki w odpowiedni sposób. Z pomocą z pewnością przyjdą Ci różnego rodzaju szampony, odżywki i maski. Szczególnie Twoją uwagę powinny przykuć te do włosów zniszczonych, mocno nawilżające i odżywiające. Pamiętaj także żeby zabezpieczać włosy przed działaniem słońca czy mrozów, które to dodatkowo mogą niepotrzebnie wysuszyć Twoje włosy.

Bezpieczne farbowanie włosów

Jeżeli lubisz eksperymentować z włosami i zmieniasz kolor bardzo często warto już wcześniej pomyśleć o tym jak bezpiecznie ją stosować, aby potem nie zastanawiać się jak zmyć farbę z włosów. Odpowiednie produkty kosmetyczne zabezpieczą Twoje włosy przed uszkodzeniami, możesz także stosować farby bez amoniaku, które to nie dość, że są zdrowsze dla włosów, to jeszcze łatwiej jest wypłukać kolor, który nie przypadł Ci do gustu. Pamiętaj, że im częściej poddajesz swoje włosy zabiegowi koloryzacji i dekoloryzacji, tym bardziej stają one łamliwe, mniej odporne tracą przy tym swój blask i zdrowy wygląd. Jeżeli choć raz zastanawiałaś się jak zmyć farbę z włosów, to być może to znak, że warto z farbowaniem udać się do salonu fryzjerskiego.