Zapewne większość kobiet, które chcą mieć proste i gładkie włosy każdego dnia korzysta z prostownicy. Nie ma co ukrywać, że to urządzenie nie działa korzystanie na włosy. Wysoka temperatura niszczy nasze włosy, przesusza a częste jej stosowanie sprawia, że nie wyglądają one ani zdrowo ani ładnie. Jak wyprostować włosy bez prostownicy? Czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście. Wyprostuj swoje kosmyki w inny, sprawdzony sposób.

Jak prostować włosy bez prostownicy

Zdajemy sobie sprawę, że prostownica najlepiej jest w stanie wyprostować nasze włosy. Co jednak gdy nie chcemy jeszcze bardziej obciążać naszych kosmyków. Jak wyprostować włosy bez prostownicy i zrobić ładną, gładką fryzurę zupełnie jej nie używając? Zacząć trzeba już podczas mycia. Jeśli Twoje włosy mają tendencję do puszenia myj je szamponem przeciw puszeniu, lub takim wygładzającym. Stosuj odżywkę lub maskę z tej samej serii, aby wzmocnić efekt. Susz włosy bawełnianym ręcznikiem i nie pocieraj ich. Delikatnie odsącz nadmiar wody i rozczesz je szczotką lub grzebieniem. Wysusz włosy za pomocą suszarki i okrągłej szczotki. Podczas suszenia nie używaj gorącego nawiewu tylko chłodnego. Potrwa to trochę dłużej, ale będzie z pewnością zdrowsze dla włosów.

Wypadanie włosów przyczyna

Kolejną metodą jak prostować włosy bez prostownicy jest keratynowe prostowanie włosów w salonie fryzjerskim. Wymaga to co prawda użycia miedzy innymi prostownicy, jednak zabieg wykonuje się raz na kilka tygodni, a efekt jest bardzo dobry. Oczywiście w tym przypadku musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, jednak niektóre kobiety wykonują takie keratynowe prostowanie same w domu. Być może skusisz się na tego typu rozwiązanie. Jeżeli jesteś posiadaczką kręconych włosów, to także masz kilka możliwości jak wyprostować włosy bez prostownicy. Przede wszystkim warto stosować na noc grube wałki. Jeśli masz silnie kręcone kosmyki, to takie wałki pomogą Ci je rozprostować jednak z pewnością, nie wyprostują całkowicie. To świetna odmiana dla osób, które nie mają pomysłu na swoją bujną czuprynę. Włosy można także prostować domowymi produktami. Do tych zabiegów warto wykorzystać oleje, szałwię, mleko czy mąkę ziemniaczaną zwaną potocznie krochmalem.

Prostowanie włosów

Należy pamiętać, że umiejętne stosowanie prostownicy nie powinno zaszkodzić naszym włosom. Producenci wyposażają żelazka do włosów w różnego rodzaju funkcje, które mają zapobiec uszkodzeniom włosów. Jeżeli nie wyobrażamy sobie prostowania bez prostownicy, warto zaopatrzyć się w sprzęt wysokiej jakości. Warto korzystać z ustawienia temperatury i nie ustawiać na tą najwyższą. Płytki teflonowe z pokryciem ceramicznym, diamentowym itp minimalizują ryzyko uszkodzenia kosmyków.