Osoby które używają szczotek do włosów zapewne znają ten problem. Włosy na szczotce, które owijają się wokół włosia, czy rączki, których nie idzie łatwo usunąć. Poza włosami pozostają na szczotce także resztki kosmetyków i inne zanieczyszczenia typu kurz czy naskórek. Oczywiście najłatwiej jest usuwać je na bieżąco, jednak większość z nas robi to zbyt rzadko, niektórzy nie robią tego w ogóle. Jak wyczyścić szczotkę do włosów, żeby prezentowała się zawsze jak nowa, żeby była higieniczna i służyła nam długi czas? Znamy kilka niezawodnych sposobów.

Czy trzeba czyścić szczotkę do włosów

Odpowiedź jest tylko jedna – TAK! Poza włosami pozostają na szczotce także resztki kosmetyków i inne zanieczyszczenia typu kurz czy naskórek. Szczotka do włosów jest sporym siedliskiem bakterii i należy dbać o jej czystość. Oczywiście najłatwiej jest usuwać je na bieżąco, jednak większość z nas robi to zbyt rzadko, niektórzy nie robią tego w ogóle. Jak wyczyścić szczotkę do włosów, żeby prezentowała się zawsze jak nowa. To wale nie jest trudne, nie jest też pracochłonne. Polecamy czyścić szczotkę do włosów średnio raz na miesiąc, a zobaczysz różnicę w użytkowaniu.

Domowe sposoby na wyczyszczenie szczotki

Pamiętajmy, że regularne usuwanie zanieczyszczeń z naszej szczotki zapewni nam nie tylko zdrową skórę głowy i włosy, ale także bez obaw będziemy mogli jej użyć w miejscu publicznym, bo będzie prezentowała się schludnie i ładnie. Nie ma nic gorszego jak szczotka pełna włosów, które na domiar złego spadają z niej i roznoszą się w danym pomieszczeniu. Jak wyczyścić szczotkę do włosów, by uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji. Pierwszym i najważniejszym krokiem niezależnie od materiału z którego jest ona wykonana, powinno być usunięcie wszystkich zalegających z niej włosów. Jeżeli mamy plastikową szczotkę warto wyczyścić ją wodą z mydłem. Wystarczy do ciepłej wody dodać odrobinę mydła i zamoczyć szczotkę na dłuższą chwilę. Jak wyczyścić szczotkę do włosów z naturalnego włosia? Można umyć ją za pomocą szamponu do włosów i odżywki. Warto także zabezpieczyć drewnianą rączkę przed uszkodzeniami stosując olejek lub oliwkę.  Z włosia możesz wyczyścić zanieczyszczenia za pomocą grzebienia z wąskimi zębami. Kiedy pozbędziesz się już wszystkich włosów i brudu możesz spryskać włosie sprayem dezynfekującycm, lub wodą utlenioną.