Każdy kto farbuje włosy zapewne nie raz zastanawiał się jaki kolor będzie odpowiedni do typu posiadanej urody. Z pewnością czasami masz ochotę na całkowitą metamorfozę, jednak po chwili przychodzi refleksja, bo przecież nigdy nie byłaś blondynką czy brunetką i tak naprawdę nie wiesz, czy w takim kolorze byłoby Ci do twarzy. Na szczęście jest kilka sposobów na to, by przekonać się czy w danym kolorze będzie nam dobrze. Jeśli nie wiesz jak dobrać kolor włosów przeczytaj poniższy artykuł.

Który kolor wybrać

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego koloru włosów to bardzo poważna decyzja. Nie powinniśmy tego robić jeśli nie jesteśmy pewni, a wybór koloru metodą chybił-trafił z pewnością nie jest dobrym pomysłem. Oczywiście najlepiej udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, gdzie specjalista pomoże nam wybrać odpowiedni kolor. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zrobili to sami. Decydując się na zmianę koloru włosów musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Jak dobrać kolor włosów? Na początku trzeba ocenić, czy mamy ciepły, czy chłodny typ urody. Najłatwiej to zrobić za pomocą ubrań, które nosimy na co dzień. Jeśli nasza skóra lepiej komponuje się z kolorami żółci, czerwieni, pomarańczy, to z pewnością mamy ciepły odcień skóry. Jeśli bardziej do twarzy nam w zieleniach i niebieskich kolorach, to z pewnością mamy chłodny typ urody. Na tej podstawie warto właśnie ocenić jaki kolor włosów będzie nam bardziej pasował. Jak dobrać kolor włosów i na co jeszcze zwrócić uwagę? Oczywiście na nasze oczy, czy mamy jasne czy ciemne, jaki mamy kolor tęczówki – to także powinno mieć wpływ na wybór koloru włosów.

Jak dobrać kolor włosów

Jak dobrać kolor włosów

Jeżeli już oceniłaś czy masz ciepły, czy chłodny typ urody możesz zdecydować się na wybór idealnego koloru włosów. Ważne jest, aby mimo wszystko nie przesadzić z odcieniem. Farbujmy włosy zmieniając ich odcień o około 3-4 tony w każdą stronę, tym bardziej jeśli na dany kolor decydujemy się pierwszy raz. Jeśli wybrałaś blond, a masz ciepła karnację szukaj czegoś w odcieniach złota, co podkreśli Twój typ urody. Jeśli masz chłodną karnację, to platynowy odcień powinien być dla ciebie idealny. Na każdej farbie do włosów powinno być napisane do jakiego typu włosów się nadaje, a niewielkie ilustracje powinny podglądowo pokazać Ci na jaki kolor możesz liczyć. W drogeriach masz także dostępne palety kolorów – to także dobry sposób na to, aby sprawdzić jak farba prezentuje się na włosach.

Oczywiście kolorów włosów to indywidualna sprawa każdej osoby. Jeśli nosisz dany odcień już od dawna, czujesz się w nim dobrze i uważasz, że jest dla Ciebie odpowiedni, nie rezygnuj z niego. Pamiętaj, że to sobie musisz się najbardziej podobać i to Ty musisz czuć się dobrze w tym co nosisz na głowie.