Bob to niezwykle uniwersalne cięcie, które pasuje praktycznie każdej kobiecie. Oczywiście fryzura na boba i jej dokładny wygląd zależy od tego jaki mamy kształt twarzy. Bob to klasyczna fryzura pasująca niemal każdemu. Bob z grzywką komu pasuje? Odpowiedź jest prosta. Każdemu! Nie ważne czy Twoja twarz jest okrągła, pociągła czy kwadratowa – odpowiednie cięcie zapewni Ci fantastyczny wygląd.

Bob z grzywką komu pasuje

Niezależnie od tego jaki kształt twarzy posiadasz, bob będzie z pewnością fryzurą idealna dla Ciebie. Fryzjer z pewnością najpierw sprawdzi jaki masz kształt twarzy, a następnie zaproponuje odpowiednie cięcie. Bob z grzywką komu pasuje? Może być odpowiedni do twarzy pociągłej, czy okrągłej, sprawdzi się przy wysokim czole – jednak nie ma reguły. Do każdego kształtu twarzy można dobrać grzywkę, zależy tylko od jej cięcia. Niektórym pasuje prosta, innym lekko postrzępiona a jeszcze innym ułożona na bok. Tak samo z długością boba można pokombinować. Od prostego cięcia z wygolonym tyłem, aż do long boba, w którym włosy sięgają do obojczyków. Najbardziej popularne rodzaje bobów to: long bob, blunt bob, francuski bob, asymetryczny bob itp. Warto pamiętać jednak, że do ładnego cięcia musi włos musi być także odpowiednio wypielęgnowany. Zadbajmy więc o nasze włosy w domowym zaciszu np. stosując różnego rodzaju maski czy maseczki np. z oleju kokosowego, czy po prostu postaw na odpowiednio nawilżające kosmetyki.

Najpopularniejsza wersja fryzury na boba

jak dbac o wlosy

Z pewnością do jednych z najbardziej popularnych rodzajów boba należy long bob, znany też lobob. Jest popularna ze względu na fakt, że pasuje do każdego typu urody, do każdego koloru i każdej struktury włosa. Można go ułożyć na różne sposoby i zawsze będzie prezentował się dobrze. Na oficjalne wyjścia warto postawić na klasyczną wersję, bob z grzywką będzie tu idealny. Na nieoficjalne spotkania, wyjścia do klubu czy ze znajomymi, możemy zrobić lekkie loki czy fale. Taka fryzura jest niezwykle kobieca, lekka, zwiewna. Jeśli nie mamy czasu na układanie włosów, możemy je upiąć w klasyczny kucyk, czy koka – długość do obojczyków nam to umożliwia. To fryzura na prawdę na tyle uniwersalna, że z jednego cięcia jesteśmy w stanie ułożyć kilka różnych fryzur

bob farbowany

Jak samemu obciąć włosy na boba

Od razu zaznaczę, że nie jestem zwolennikiem obcinania włosów w domu na własną rękę. Tylko doświadczony fryzjer może zaproponować nam profesjonalne cięcie połączone z odżywieniem i pielęgnacją. Jeśli jednak chcemy pokusić się o obcięcie włosów w zaciszu własnego domu warto zainwestować w ostre fryzjerskie nożyczki i grzebień. Włosy należy obcinać korzystając z dwóch lusterek, aby dokładnie widzieć tył naszej fryzury. Jeżeli mamy proste włosy, najlepiej do cięcia zmoczyć je wodą, jeśli jesteście posiadaczami loków warto ścinać je na sucho – wtedy będziecie mieć większą kontrolę nad długością.