Praca w Avon to znakomity sposób na rozwój i samorealizację. W zależności od tego, czy będziemy traktować to zajęcie jako dodatkowe, czy jako pracę pełnoetatową, Avon daje różne możliwości zarobków. Można zdecydować się na bycie konsultantką jeśli ma to być zajęcie dodatkowe, lub zostać liderem jeżeli chcemy poświęcić na pracę więcej czasu. W poniższym artykule skupimy się na pracy lidera sprzedaży Avon.

Kim jest lider Avon?

Jest to osoba, która tworzy i zarządza swoim zespołem konsultantek. Praca polega na koordynowaniu pracy swojej grupy. Im większą liczbę osób lider wprowadzi do siebie, tym korzystniejsze będzie jego wynagrodzenie. Każdy działa według własnego pomysłu, a sam Avon nie narzuca żadnego konkretnego schematu.

Ile zarabia lider sprzedaży Avon?

Przez pierwsze 12 katalogów współpracy lider bierze udział w specjalnie przygotowanym programie, w którym można zdobyć ponad 168.000zł. To doskonały program motywacyjny, dzięki któremu możemy zarobić wysoką gotówkę. Żeby co miesiąc wpływała nam na konto konkretna wypłata potrzebne jest zaangażowanie i zespół, dzięki któremu możemy osiągnąć wyznaczone nam cele. Na wypłatę z programu składają się następujące czynniki: bonus podstawowy, bonus dodatkowy oraz bonus lojalnościowy i bonus mentorski (jeżeli w naszym zespole po za konsultantkami są jeszcze liderzy). Drugim ważnym elementem jest aktywność naszych konsultantek – także musi być ona na określonym poziomie. Jeżeli w odpowiedni sposób pokierujemy naszym zespołem, to wszystkie premie są w zasięgu ręki.

program-dla-nowych-liderow

Wynagrodzenie lidera

Lider Avon wynagrodzenie otrzymuje raz w miesiącu na konto bankowe. Żeby było one wysokie pamiętać należy o dwóch ważnych elementach. Musimy zrealizować cel aktywnych konsultantek i określonego obrotu naszego zespołu. Im więcej zamówień złożą nasze konsultantki, tym większe będzie nasze wynagrodzenie. Jeżeli zdecydujemy się wziąć udział w programie na start, to warto wcześniej dokładnie zaplanować nasze działania. Jeżeli będziemy skuteczni w naszych działaniach, to wypłata z katalogu na katalog będzie co raz wyższa. Oczywiście jeżeli nie uda nam się zrealizować założonego celu, to jeszcze nic straconego. Wówczas otrzymamy wynagrodzenie z tytułu prowizji od sprzedaży, jednak będzie ono niższe od tego, które możemy uzyskać dzięki programowi.   

mozliwosci-zarobkowe-liderow

Program VIP

Każdy lider sprzedaży może skorzystać z dodatkowych bonusów czy programów. Właśnie takim jest program VIP, czyli ranking najlepszych i najbardziej zaangażowanych liderów Avon. Kwoty, które można w nim zdobyć są imponujące, a nagradzanych jest aż 50 miejsc. Wysokie nagrody pieniężne to porządny zastrzyk gotówki, a dodatkowo fantastyczne wynagrodzenie za ciężką pracę i zaangażowanie, które włożyliśmy w budowanie naszego zespołu. Co roku program zmienia się, więc nie wiemy jeszcze co nowego będzie do zdobycia w przyszłym roku. Aktualnie za zdobycie 1 miejsca jest aż 100.00zł.

blank
Program samochodowy

To kolejny fantastyczny program w którym udział bierze każdy lider sprzedaży. Jeżeli tylko osiągniemy poziom Managera, możemy odebrać nasze wymarzone cztery kółka nic za nie nie płacąc. Warto więc przyłożyć się i rozbudowywać swój zespół o kolejne konsultantki i liderów. Dzięki nim jesteśmy w stanie osiągnąć to, co jeszcze jakiś czas temu wydawało się nam nie do zdobycia. Avon sowicie wynagradza ciężką pracę i potrafi docenić swoich najlepszych liderów.

program-samochodowy-avon
Pakiet medyczny

Liderzy którzy angażują się w swoją pracę mają możliwość korzystania z wielu innych przywilejów, czy dodatkowych programów. Kolejnym takim jest z pewnością opieka medyczna Medicover, którą lider może wykupić za 1zł. Istnieje też możliwość rozbudowania takiego pakietu i dopisania do niego np. męża czy dzieci. To z pewnością świetna opcja dla wszystkich, którzy chcą korzystać z prywatnej opieki medycznej nic nie dopłacając.

Dodatkowe programy

Oprócz wszystkich powyższych programów Avon najczęściej co katalog wprowadza inny program wsparcia dla liderów. Można tutaj zyskać dodatkową gotówkę, bony sodexo, czy nagrody rzeczowe za spełnienie określonych celów w trwającym akurat katalogu. Zwykle programy są tak skonstruowane, aby każdy lider miał szansę zgarnąć jakiś bonus. Oczywiście lider, który rozwija grupę i pnie się do góry będzie miał wyznaczone inne cele i wynagrodzenie za ich osiągnięcie, niż lider który od kilku katalogów jest na tym samym poziomie. Jednak każdy ma szansę sięgnąć bo bonus z dodatkowego programu i nie ważne, czy jest w Avon o dwóch, czy 10 katalogów.