Prawidłowo wykonany makijaż dodaje każdej kobiecie uroku i pewności siebie. Warto więc poznać dokładnie tajniki make-upu, by zawsze wyglądać ładnie i delikatnie. Makijaż powinien być naszą drugą skórą, powinien się z nią stapiać i wyglądać bardzo naturalnie. Nie ma nic gorszego jak efekt maski na twarzy, czy źle wykonanie konturowanie. Czy wiesz jak konturować twarz, by osiągnąć wymarzony efekt i ukryć to co jest dla Ciebie problemem. Nie jest to wcale łatwa sprawa, ale trening czyni mistrza.

Kosmetyki do konturowania twarzy

Wiele marek kosmetycznych ma w swojej ofercie produkty do konturowania twarzy. Są to specjalne paletki dzięki którym łatwiej Ci będzie wykonać makijaż, zwykle dołączona jest do nich instrukcja, z której dowiemy się w jaki sposób zastosować kosmetyki, jeśli jeszcze nie wiemy jak konturować twarz. Znajdziesz w niej najczęściej bronzer, rozświetlacz i róż – w kilku odcieniach, które idealnie ze sobą komponują Do konturowania przyda się także odpowiedni korektor. Kosmetyki nakłada się na twarz w odpowiedni sposób. Dzięki temu nadasz twarzy fantastyczny efekt, możesz ją np. wyszczuplić czy uwypuklić kości policzkowe. Dla osób początkujących, które dopiero uczą się jak konturować twarz, taki zestaw znacznie ułatwi zadanie.

paletka do konturowania twarzy Avon

Jak dobrać bronzer do konturowania?

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z konturowaniem zalecamy do aplikacji kosmetyków używać gąbeczki, dzięki której dużo łatwiej będzie rozprowadzić produkty. Ważny jest także odpowiedni odcień kosmetyków. Lepiej zrezygnujmy z bardzo ciemnych produktów, które zamiast delikatnie podkreślić, będą się zbyt mocno wyróżniać na naszej twarzy. Kupując bronzer, wybierajmy raczej ten matowy, maksymalnie dwa tony ciemniejszy od naszej karnacji, będzie wyglądał na niej bardzo naturalnie. Ważne jest także, alby odcień bronzera dobrać to typu naszej karnacji. Jeśli mamy skórę w odcieniach chłodnych, to i bronzer powinien być chłodny. Jeśli nasza skóra ma odcienie ciepłe, oliwkowe, to postawny także na ciepłe kolory bronzera. Warto zajrzeć do katalogu Avon, gdzie znajdziemy spory wybór produktów do konturowania twarzy, być może któryś z produktów wpadnie Ci w oko.

Jak konturować twarz kosmetykami?

paletka do konturowania twarzy Avon

Wszystko zależy od tego jaki mamy kształt twarzy, czy chcemy coś ukryć, czy raczej uwypuklić. Technik jest kilka, więc musisz sprawdzić na własnej skórze która będzie dla Ciebie najlepsza. Jak konturować twarz bronzerem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, odpowiednio dobrany do Twojego typu karnacji bronzer użyj w tych miejscach na twarzy, które chciałabyś skorygować oraz w tych miejscach, w których cienie występują naturalnie, czyli: boki czoła, wystające kości policzkowe, boki nosa i odrobinę możesz także nałożyć na szyję. Jak konturować twarz rozświetlaczem. Do nakładania rozświetlacza najlepiej użyć pędzla, ponieważ doskonale rozprowadzi kosmetyk, tym bardziej jeśli będzie on sypki. Nakładaj go na te miejsca twarzy, które naturalnie wystają, czyli brwi a konkretnie łuk, kości policzkowe, podbródek oraz skrzydełka nosa. Jak konturować twarz różem. Tutaj z pewnością nie będziesz mieć problemu z aplikacją. Dodaj sobie odrobinę koloru i rumieńców. Nałóż odrobinę kosmetyku na kości policzkowe tam gdzie są najbardziej wystające.

Nakładanie kosmetyków na twarz według określonego schematu wymaga od nas trochę cierpliwości. Potrzebujemy też czasu żeby się wprawić i odpowiednio dobrać do siebie kosmetyki. Jeśli nie wiesz jak konturować twarz, nie chcesz sama eksperymentować możesz udać się po poradę do makijażystki, która z pewnością pomoże Ci dobrać odpowiednie produkty, a także wytłumaczy i pokaże tajniki konturowania twarzy,